نظافت

تمیزکردن مبلمان در منزل

تمیز کردن مبلمان| تمیزکردن مبل| نظافت جی خانم

تمیزکردن مبلمان می تواند به یک دغدغه فکری تبدیل می شود چرا که اغلب افراد یا تمیز کردن و شستن مبلمان را کار بسیار دشوار و خسته کننده ای محسوب می کنند و یا از نظافت لذت میبرند و برایشان کار خسته کننده ای نیست، اما گاهی با طریقه ی صحیح شست و شو و نظافت مبلمان آشنا نیستند. به خصوص اگر در حال آمادگی و یا تدارک دیدن یک مهمانی باشید ، اهمیت این موضوع بیش از پیش میشود. احتمالا تاکنون این سوال برای شما نیز پیش آمده است که راحت ترین روش نظافت چیست، و یا اینکه بهترین راه برای هرچه بیشتر و بهتر تمیز شدن مبل ها کدام است، یا چگونه می توان سریع ترین نظافت مبل را در منزل داشت. ما در این بخش بهترین توصیه های شست و شوی مبلمان منزل را برای شما جمع آوری کرده ایم.

ریخته شدن خرده های مواد غذایی در لا به لای مبل، سرریز چایی و دیگر نوشیدنی ها، مالیده شدن دست و پای کثیف کودکان و … از جمله عوامل کثیف شدن مبل هستند. پاک کردن مبلمان نیز حقیقتا کار دشواری است و در زمان پاک کردن و بعد از آن، نباید تا زمان خشک شدن کامل مبل از آن استفاده کرد. قبل از آنکه شما را با روش هایی برای پاک کردن مبل آشنا کنیم، در ابتدا باید مراحل تمیز کردن مبلمان را بدانید:

پاک کردن لکه

1- در قدم اول لازم است مبلمان به صورت کامل جارو شوند.

2- مبل ها را با دقت و ظرافت برس بکشید.

3- سطوح غیر پارچه ای را به کمک پارچه و مواد شوینده ی مناسب تمیز کنید.

جارو و برس کشیدن به این دلیل اهمیت دارند که جارو و به خصوص جاروی برقی می تواند گرد و غبار بین درزها، چاک ها و زیر مبل را پاک کند. با استفاده از برس نیز می توانید پرزها و موهای چسبیده به مبل را جدا کنید. به این نکته توجه کنید که بهتر است از برس نرم استفاده شود تا به پارچه مبل آسیبی وارد نگردد. نظافت مبل فقط مختص پارچه مبلمان نیست، بلکه باید دسته ی مبل و پایه های چوبی مبلمان را هم گردگیری کنید.

پس از تکمیل مراحل قبلی، وارد مرحله ی اصلی نظافت مبلمان در منزل می شویم. برای این کار می توان از روش های متفاوتی استفاده کرد. استفاده از محلول پایه آب و بخار شوی یکی از همین راه های امتحان شده و کاربردی است که در ادامه شرح داده خواهد شد.

ابتدا بهتر است رنگ و جنس پارچه مبل را تثبیت کنید. یک تثبیت کننده رنگ پارچه برای مبلمان خود تهیه کنید و قبل از شست و شوی مبلمان از آن استفاده کنید تا رنگ و دوام پارچه مبلمان شما حفظ شود. این مواد را می توانید از داروخانه ها و فروشگاه ها خریداری نمایید. تثبیت کننده همچنین با نرم کردن و از بین بردن لکه های روی مبل، کار شست و شو و نظافت مبل را برای شما آسان تر می کنند. حتما این محلول را در قسمت کوچکی از خود امتحان کنید تا اطمینان پیدا کنید که به رنگ پارچه شما آسیبی نمی رسد. توصیه می شود محلول را در بخشی امتحان کنید که کمتر در معرض دید هستند. در صورت آسیب ندیدن پارچه، این محلول را در تمام قسمت های پارچه مبل خود اسپری کنید.

درون یک ظرف، سه لیتر آب و سه پیمانه ماده شوینده پایه آب بریزید و با هم خوب مخلوط کنید تا محلول پایه ی آب به دست بیاید. محلول پایه آبی که تهیه کردید را با استفاده از یک پارچه کوچک به محلول پایه آغشته کنید و مانند مرحله قبل ابتدا آن را روی قسمت کوچکی امتحان کنید. برای مشاهده تاثیر محلول لازم است چند دقیقه منتظر بمانید. یک پارچه خشک و تمیز بردارید و روی آن قسمت فشار دهید؛ اگر پارچه شما رنگ مبل را به خود جذب نکرد، یعنی محلول مناسبی است.

تمیز کردن مبل

در نهایت با استفاده از بخار شوی، تمامی محلول اضافی روی مبل ها را از بین ببرید. در صورت باقی ماندن چند لکه، مقداری شامپو روی سطح مبلمان بمالید و سپس دوباره بخارشوی را روی آن سطح بکشید تا کف ها را از بین ببرد و مبل ها تمیز گردند .

حتما به خاطر داشته باشید که در زمان خیس بودن مبل از آن استفاده نکنید و به هیچ عنوان آن را در هوای آزاد نگذارید، چون پارچه ی مرطوب مستعد جذب گرد و غبار موجود در هوا است.

یک روش تضمینی دیگر برای نظافت مبلمان، سپردن آن ها به دستان متخصص و مجرب مراکز ارائه دهنده خدمات نظافتی است. شرکت پاکان برتر پایتخت دارای تجربه ای چند ساله در زمینه خدمت رسانی به  بیش از ۱۰۰۰ مجموعه خانگی، شرکتی و دولتی، آماده است تا بهترین و باکیفیت ترین خدمات نظافتی، پرستاری، تعمیراتی و… را برای شما فراهم کند. شما می توانید با خیالی راحت و با به صرفه ترین هزینه ممکن، پاکیزگی مبلمان منزل خود را به نیروهای دستچین شده و کارکشته ی ما بسپارید. تنها کافی است با تماس بگیرید و یا فرم اعزام نیروی خدماتی موجود در صفحه اول وبسایت پاکان برتر پایتخت را پر نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *