نظافت

تمیز کردن کفش سفید

تمیزکردن کفش سفید| کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید یکی از دغده های امروز افراد است. کفش های پارچه ای را معمولا از الیاف شیمیایی یا چرم مصنوعی مخصوص تهیه می کنند .با توجه به جنس  کفش ، هر کفشی شستشو مخصوصی به خود را دارد تا به آن آسیبی نرسد . کفش های پارچه ای به دلیل اینکه در مکان های مختلفی مانند مدرسه و محل کار به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرند به راحتی کثیف می شوند و معمولا باید در هفته چندین مرتبه شسته شوند .

سوالاتی که ممکن است برای شما پیش می آید این است که  آیا شستن کفش های کثیف همیشه برایتان دغدغه ذهنی است؟ آیا به دنبال راحت ترین راه برای شستن کفش های پارچه ای خود هستید؟  آیا به دنبال بهترین راه برای تمیز کردن کفش های  پارچه ای هستید ؟  ما در پاکان برتر هستیم تا به شما بهترین و آسان ترین راه حل تمیزکردن کفش های پارچه ای را در اختیارتان قرار دهیم تا با خیالی آسوده کفش های خود را تمیز کنید .

تمیز کردن کفش سفید پارچه ای با دست :

در این بخش روش های مختلف شستشوی پارچه ای را با دست توضیح می دهیم .

  1. تمیز کردن کفش های پارچه ای با استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین : برای تهیه این محلول میتوانید 1 فنجان آب , 2 فنجان سرکه سفید و 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین در یک ظرف بریزید و به خوبی ترکیب کنید تا زمانی که خمیری چسبناک بدست بیاورید . این خمیر را با استفاده از یک مسواک بر روی سطح کفش و کفه کفش به صورت دورانی بکشید تا گرد و غبار و هرگونه لکه از روی کفشتان پاک شود و با استفاده از یک پارچه و یا اسفنجی تمیز و مرطوب روی کفش را بکشید تا خمیرهای اضافه روی آن سطح را از بین ببرید سپس کفش را در محیطی گرم قرار دهید تا کاملا خشک شود.
  2. تمیز کردن کفش پارچه ای با استفاده از خمیر دندان : برای تمیز کردن کفش پارچه ای اگر از خمیردندان

(غیر ژله ای) می خواهید استفاده کنید در صورتی که کفش شما بنددار است فراموش نکنید که اول بندهای کفش را در بیاورید آن ها را بشویید و بعد به سراغ کفش ها بروید اما برای شستن کفش ها با خمیردندان بهتر است که مقداری خمیر دندان غیر ژله ای روی سطوح لکه دار کفش بریزید و با یک مسواک نرم روی سطوح کفش را بمالید و اجازه دهید که خمیر دندان 15 دقیقه روی کفش پارچه ای بماند . در این مدت زمان ترکیبی از مایع پاک کننده ملایم و آب ولرم تهیه کنید و تا زمانی که حباب تشکیل شود آن را بهم بزنید سپس بندهای کفش  را با این مواد بشویید سپس کفش ها را آب ولرم آبکشی کنید و در نهایت هر دو را در محیطی گرم قرار دهید و بگذارید که خشک شوند.

  1. تمیز کردن کفش های پارچه ای با استفاده از مواد پاک کننده :  با استفاده از مایع یا پودر پاک کننده و یک تشت یا سطل آب گرم میتوانید کفش های پارچه ای خود را تمیز کنید به اینصورت که در یک تشت نیز آب گرم بریزید سپس مقداری مایع یا پودر پاک کننده بریزید و به خوبی بهم بزنید تا حباب درست شود و کفش ها را 5 دقیقه در این محلول بریزید تا به خوبی خیس بخورند با استفاده از یک مسواک می توانید آن ها را تمیز کنید مسواک را به شکل دورانی روی کفش ها بکشید و آن ها را آبکشی کنید و دوباره کفش ها را بشویید و یک بار دیگر مسواک را روی کفش ها بکشید و باز هم با آب گرم آن ها را تمیز کنید و با آب گرم بشویید بعد از این مرحله میتوانید به کمک پارچه ای تمیز آب های اضافی روی کفش را بگیرید و آن ها را در محیطی گرم قرار دهید تا به خوبی خشک شوند. برای اینکه کفش شکل ظاهری خود را از دست ندهند ما به شما پیشنهاد می کنیم که درون کفش ها را از روزنامه یا پارچه پر کنید سپس در محلی گرم بگذارید تا خشک شوند.
  2. تمیز کردن کفش های پارچه ای با استفاده از جوش شیرین و آب اکسیژنه : برای تهیه این محلول می توانید یک قاشق جوش شیرین را با یک قاشق آب و آب اکسیژنه مخلوط کنید و به خوبی بهم می زنیم تا خمیر بدست آورید. مخلوط را با استفاده از یک مسوام روی کل کفش بمالید و به شکل دورانی تمام سطح کفش را پاک کنید و 2 الی 3 ساعت جلوی آفتاب بگذارید تا کفش ها خشک شوند .

 

اگر به دنبال دانستن نکاتی جالب و کاربردی در مورد نظافت هستید به شما پیشنهاد می کنیم حتما از سایر مقالات سایت پاکان برتر دیدن فرمایید. ما در این مقالات تمیز کردن قابلمه ، مبل ، نمایشگر های خانگی و … را آموزش میدهیم.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *