نظافت

تمیز کردن خانه بعد از یک مهمانی بزرگ

تمیز کردن خانه
1

اگر انرژی دارید ، سعی کنید حداقل قبل از خواب ، لیوان های یکبار مصرف ، آشغال ها و مواد غذایی بد بو را داخل سطل زباله قرار دهید. همچنین لکه هایی که ممکن است دیر از بین برود را همان شب پاک کنید. سپس به رختخواب بروید و صبح دوباره تمیز کردن را از سر بگیرید.

نظافتچی خانم
2

اول از همه سعی کنید آروم باشید! گفتن این کار ساده تر از انجام است ، اما در حالی که شما مانند یک آدم عصبی تحریک شده رفتار کنید و بخواهید سریع همه چیزرو تمیز کنید.هیچ چیزی بهتر نمی شود. اعصاب خود را آرام کنید ، اگر سردرد دارید، یک قرص برای سردرد مصرف کنید و آماده کار شوید. برخی از موسیقی های آرامش بخش و موسیقی که دوست دارید را روشن کنید و به کار خود ادامه دهید.

دستکش هاتون رو بپوشید. همیشه قبل از تمیز کردن خانه بعد از یک مهمانی که انگار بمب منفجر شده، دستکش بپوشید. شما هرگز نمی دانید چه چیزی برای شما قرار اتفاق بیفته

1

قدم اول
تمیز کردن اتاق نشیمن

نظافتچی خانم خوب
1

قبل از هر چیز اتاق نشیمن و پذیرایی را تمیز و مرتب کنید. اتاق نشیمن و پذیرایی احتمالاً آلوده ترین اتاق منزل شما بعد از مهمانی شما است.

2

لیوان های پلاستیکی را در کیسه های نایلونی جمع کنید. بطری ها و قوطی ها را برداشته و در سطل بازیافت قرار دهید. وبقیه ظروف را به آشپزخانه ببرید. و اتاق را پاکسازی کنید.

3

فرش وقالیچه های داخل اتاق را جاروبرقی بکشید. اگر بر روی فرش محبوبتان آجیل،تخمه، اسمارتیز و.. ریختهاصلا به جاروبرقی کشیدن فکر نکنید.ابتدا با دست وسایل بزرگ را جمع کنید. همچنین به دنبال سکه ها و اشیاء کوچک دیگر باشید که هنگام مکیدن جاروبرقی می توانند خطرناک باشند.سپس با خیال راحت جاروبرقی بکشید.

4

مناطق مشکل دار مانند سوختگی فرش یا لکه ها روی قالیچه ها را بررسی کنید. اگر لکه هایی روی هر چیزی یافتید ، باید سریع و به طور کامل پاک شود. تمیز کردن مبلمان را فراموش نکنید ،تعمیر و رفو فرش سوخته کمی سخت تر است و ممکن است نیاز ب جابجا کردن مبلمان جهت پوشاندن سوختگی باشد. یا اینکه که اگر موکت است آن را برش دهید، یا رفو کنید، یا بدنبال فرش جدید باشید

5

وسایل الکترونیک خود را بررسی کنید. تمام اتاق را بررسی کنید تا همه چیز سرجای خود باشد. بهتر است قبل از شروع به مهمانی همه لوازم جانبی غیر ضروری را کنار گذاشته باشید ، سپس این موارد را دوباره بیرون آورده و آنها را طبق معمول مجدداً نصب کنید.

2

قدم دوم
تمیز کردن آشپزخانه

1

رسیدگی به آشپزخانه. آشپزخانه ها بعد از مهمانی ها معمولاً بشترین”آسیب دیدگی”  را از آشفتگی ظروف یا مهمان ها دارا هستند. این واقعیت که با تمیز کردن آشپزخانه قرار است کل ظروف خانه تمیز و مرتب شود،  بنابراین آماده مبارزه شوید و  اوضاع را به حالت تمیز خود برگردانید.

2

اطراف آشپزخانه خود را با دقت بررسی کنید تا وسایل یکبار مصرف را پیدا کنید. با خارج کردن سریع این موارد ، همه چیز واضح تر خواهد شد.و شما بهتر می دانید باید چکار بکنید از یک کیسه زباله بزرگ برای ریختن همه چیز مانند پلاستیک ، کاغذ و کارد و چنگال یکبار مصرف استفاده کنید.

3

ظروف کثیف را جمع آوری کنید (بسیاری از آنها احتمالاً در اتاق نشیمن هستند). آشغال های اضافی آن را جمع کنید و آن ها را برای  شستشوی دست ، در صورت لزوم یا هنگامی که ماشین ظرفشویی ندارید ، آماده  و مرتب کنید. ظروف بزرگ ، را بهتر است در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، آن ها را با دست بشوید.
تمام مواد غذایی  وته مانده بشقاب ها را  درون ظرف زباله یا سطل کمپوست بچینید. بشقاب ها و ظروف را که پاک کردید ، آماده کنید تا تمیز شوند.
تمام نوشیدنی های نیمه پر را خالی کنید. سپس این موارد را ، یا در سینک ظرفشویی یا ماشین ظرفشویی قرار دهید. یا در گوشه ای جمع کنید تا منتظر شستن شوند.
قبل از شستن ظروف خاص.اگر غذای چرب خورده اید بهتر است بشقاب های کثیف  را درون آب داغ مخلوط شده با مواد شوینده قرار دهید تا ته مانده غذاهای روی بشقاب نرم شود. آنها را تقریباً سی دقیقه بگذارید به این ترتیب ظروف راحتر شسته می شود.

4

آنچه را که می توان در ماشین ظرفشویی شستشو داد داخل آن قرار دهید. این احتمال وجود دارد که شما چندین بار احتیاج داشته باشید تا از ماشین ظرفشویی استفاده کنید، بنابراین در نزدیکی ماشین ظرفشویی یک محل تمیز را برای قرار دادن ظروف تمیز شده داشته باشید.

3

قدم سوم
تمیز کردن دستشویی

نظافتچی خانم مجرب| شرکت خدماتی
1

حمام و دستشویی را تمیز و ضدعفونی کنید. با هرماده شوینده ای که در دسترس دارید .از نوشابه گرفته تا وایتکس،با کلیک بر روی اینجا می توانید مقاله ما در باره تمیز کردن سرویس بهداشتی را مطالعه کنید.

  • اگر شما در حال حل و فصل هر نوع کثیفی مثل استفراغ هستید ، اول از همه ، با یک جارویی دسته بلندیی که لازم ندارید،همه کثیفی را پاک کنید. و با استفاده از مواد ضد عفونی کننده همه جا را تمیز کنید.  ابتدا از مواد جامد خلاص شوید. پس از موفقیت ، مقداری ضد عفونی کننده استفاده کنید. سپس کمی خوشبو کننده هوا بزنید.
  • لکه های ادرار را تمیز کنید. آنها باید در اطراف و دورتر از کاسه توالت و همچنین در توالت قرار بتوانید ببینید، بنابراین بیشتر دور آن را تمیز کنید.

نظافتچی خانم مجرب| شرکت خدماتی
2

تمام قسمت های توالت ها را تمیز کنید. مهم نیست که چه چیزی روی توالت شما ریخته ، شما باید آنها را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.

3

تمام حوله های دست و هر حوله دیگر را از حمام برداریذ. هر حوله ای که در طول یک مهمانی درخانه شما به جا مانده است ،بنابراین با انجام دادن یک شستشوی مناسب به خود این اطمینان را بدهید که آنها بهداشتی هستند. ویا با حوله های تمیز جایگزین کنید.

4

قدم چهارم
تمیز کردن دیگر نقاط خانه

1

تمام اتاق های خواب را برای اطمینان بررسی کنید. هر تختخوابی که به نظر می رسد  کسی روی آن خوابیده باشد یا داخل آن رفته باشد ،بدقت بررسی کنید،وتمام ملحفه های کثیف را بشویید.

2

راهرو ، راه ورودی و قسمت های ورودی درب پشت را هم جا را جارو کنید.اطمینان حاصل کنید همه چیز مرتب و منظم می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *