نظافت

تمیز کردن سرویس بهداشتی

نظافت سرویس بهداشتی

چگونه سرویس بهداشتی را تمیز و ضدعفونی کنیم؟ بهترین شوینده سرویس بهداشتی چیست ؟

برخی از افراد ضدعفونی کردن  و تمیز کردن سرویس بهداشتی را یک دغدغه و کار بسیار سختی می دانند ولی برخی دیگر نظافت و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی را کاری راحت و لازم می دانند. آیا تاکنون به این نکته فکر کرده اید که بهترین کار برای شستن و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی چیست؟ آیا دوست دارید عکس العمل و حرکتی سریع در تمیز کردن و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی داشته باشید؟ ما در سایت پاکان برتر هستیم تا بهترین و راحت ترین راه را برای نظافت سرویس بهداشتی در اختیار شما قرار دهیم تا این کار را برای شما از یک دغدغه، به کاری راحت و آسان تبدیل کنیم. 

چند نکته برای تمیز کردن توالت را بیاموزید و بهترین روش تمیز کردن توالت را یاد بگیرید. تمیز کردن مثل یک شخص حرفه ای را امروز شروع کنید!

ابزارهای خود را آماده کنید. بهتر از قبل شروع کار همه چیز را که لازم دارید آماده کنید تا روند کارتان در سریعترین زمان ممکن انجام شود. دستکش های پلاستیکی که جزء وسایل ضروری است به علاوه بر آن  می توانیدبسیاری از موارد زیر را آماده کنید: دستمال توالت ، دستمال بهداشتی ، یک مسواک قدیمی و بدون استفاده ، دستمال تمیز (یا حوله کاغذی) و / یا تمیز کننده توالت . شاید اوائل تهییه این وسایل برای شما سخت و یا حتی مسخره باشد،ولی مغز خود را آماده می کنید که همه چیز قبل از شروع آماده شود و در هنگام کار نیاز نباشد با دست و پای خیس (شاید نجس) به بیرون از توالت بروید.

در اینجا یک نکته بهداشتی را باید بگوییم  یک جفت دستکش پلاستیکی را صرفاً جهت تمیز کردن توالت نگه دارید. آنها را به رنگ مشخصی خریداری کنید که متفاوت از هر جفت دیگر دستکش شما باشد. به این ترتیب ، شما به طور تصادفی از آنها برای شستن ظروف و غیره استفاده نخواهید کرد.(اصلا فکرش را هم نکنید)

همچنین ممکن است بخواهید مقداری پاک کننده همه منظوره دستی داشته باشید. این مورد را می توانید در فروشگاه های زنجیره ای محل زندگی پیدا کنید ، اما اگر می خواهید پولتان را پس انداز کنید ، می توانید با اضافه کردن 1 قاشق غذاخوری صابون ظرفشویی به 300 گرم آب ، محلول تمیز کردن خود را نیز تهیه کنید. 

تمیز کردن سرویس بهداشتی

روشی آسان برای تمیز کردن کاسه توالت  : هیچکس تمیز کردن و سابیدن کاسه توالت را به دلیل وقت گیر بودن دوست ندارد و برای همین بعضی اوقات به تعویق انداخته می شود. ما در سایت پاکان برتر یکسری راه حل های میانبر و کوتاه به شما آموزش خواهیم داد. با استفاده از این نکات و راه حل ها می توانید به نظافت و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی در منزل خود مشغول شوید. 

استفاده از یک شوینده شیمیایی چندمنظوره  : شوینده های شیمیایی پاک کننده در سرویس بهداشتی و ضدعفونی کردن توالت بسیار کارآمد خواهد بود. برای شروع کار می توانید این موادشوینده شیمیایی چندمنظوره را بر روی لک ها و سطح کثیف و جرم ها بریزید برای اینکه نتیجه ای صحیح و دلخواه داشته باشید حتما این مواد شوینده را حدود 10 دقیقه برای این جرم ها و لک ها بر روی سطوح سرویس بهداشتی بگذارید بماند تا این جرم ها و لک ها را در  خود حل کند. فراموش نکنید زمانی که از این شوینده های شیمیایی استفاده می کنید حتما فن تهویه سرویس بهداشتی را روشن کنید. پس از مدت زمانی حدودا 10 دقیقه میتوانید با استفاده از فرچه شست و شو به تمیز کردن سرویس بهداشتی مشغول شوید و در نهایت از دست این کثیفی ها خلاص شوید.

شست وشوی سرویس بهداشتی

پاک کننده مناسبی برای درز کاشی سرویس بهداشتی انتخاب کنید : اگر به دنبال شوینده های شیمیایی با پاک کننده قوی هستید حتما در زمان خرید به دنبال موادی باشید که در خود سدیم هیدروکسید جزو ترکیبات آن باشد. اکثر شوینده های سرویس بهداشتی این ترکیب را دارند که در تمیز کردن و از بین بردن لک ها و جرم روی سطوح سرویس بهداشتی کمک به سزایی به شما خواهند کرد.

ضدعفونی کردن فرچه شست و شو :  اگر توالت خود را با یک فرچه یا اسفنج کثیف نیز تمیز کنید می توان گفت زحمت خود را از دست داده اید. برای آن که زحمات خود را از دست نزنید و نتیجه ای مطلوب داشته باشید بهتر است که فرچه خود را با استفاده از محلول آب و پاک کننده همه کاره یا هیدروژن پراکساید استفاده کنید تا به خوبی فرچه ضدعفونی شود. ولی بهتر است فرچه سرویس بهداشتی را سالی یک بار تعویض کنید.

جوش شیرین و سرکه :جوش شیرین و سرکه دو محصول مفید خانگی است که می توان برای تمیز کردن بسیاری از موارد از جمله لکه های که بر اثر طولانی مدت آب ایجاد شده در توالت استفاده کرد.

حدود 1 فنجان سرکه را درون کاسه توالت بریزید و با یک برس توالت آن را دور توالت پخش کنید. بگذارید حدود یک دقیقه بماند.حدود 1 فنجان جوش شیرین را به کاسه توالت اضافه کنید ، سپس 1 تا 2 لیوان سرکه دیگر اضافه کنید. ابگذارید محلول حدود 10 دقیقه بماند.با استفاده از یک برس توالت برای حل کردن محلول در اطراف کاسه ، مطمئن شوید که محلول را روی هر لکه ای که جای خط آب است گذاشته شده است. 

بگذارید محلول سرکه و سودا تا 30 دقیقه بماند و یک یا دو بار دیگر با اسکاج بکشید تا لکه از بین برود. اگر لکه ای باقی مانده است ، آن را با برس توالت یا یک برس نایلونی محکم بکشید. توالت را بشویید تا بشویید.

نتیجه گیری : نظافت توالت یکی از بخش های مهم در هر منزل است پس بهتر است هر روز شسته شود تا همیشه تمیز و ضدعفونی شده باشد. برای از بین بردن لک ها و جرم های موجود بر روی سطح توالت بهتر است از مواد شوینده های شیمیایی قوی استفاده کنید تا بهترین نظافت را داشته باشید. چرا این روش را انجام می دهیم

عمدتاً ، این یک موضوع تمیز و بهداشتی است ، اما تمیز کردن مناسب توالت شما به طور مرتب باعث ماندگاری بیشتر آن می شود ، به خصوص اگر لکه آب در توالت شما بوجود آمده است. استفاده از حوله های کاغذی و یا یک پارچه نانو با رنگ اختصاصی از آلودگی زیاد در خانه شما جلوگیری می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *