نظافت

تمیز کردن قابلمه ته گرفته

تمیز کردن قابلمه

هر یک از ما در منزل خود ممکن است به هر دلیلی مثلا  در مواقعی که مهمان داریم یا مشغول تدارکات مهمانی هستیم تا به بهترین نحو ممکن از مهمانان خود پذیرایی کنیم در نهایت یادمان برود زیر قابلمه را خاموش کنیم و باعث سوختگی غذا وته گرفتن آن شود . در اینگونه مواقع به راحتی نمیتوان غذای سوخته و ته گرفته را پاک کرد . تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چگونه میتوان به راحتی و بدون دردسر قابلمه ته گرفته را پاک کرد ؟

ما در پاکان برتر بهترین راه را برای پاک کردن قابلمه ته گرفته به شما ارائه می دهیم. قبل از اینکه راه و روش پاک کردن سوختگی را بخوانید اول از همه به این نکته توجه کنید که قابلمه شما از چه جنسی می باشد تا در زمان پاک کردن قابلمه ته گرفته باعث نابودی قابلمه خود نشوید. در شستن ظروفی حساس مانند قابلمه تنها چیزی که مهم است اینکه با قاشق و سیم ظرف شویی به جانشان نیوفتید چون باعث خستگی و آشفتگی شما خواهد شد.

باید،نباید ظروف نچسب و ظروف معمولی

هنگام تمیز کردن ماهی تابه یا قابلمه سوخته ، حتما باید به موادی که از آن ساخته شده است توجه کنید. وقتی صحبت از استیل ضد زنگ است ، می توانید تقریباً از هر چیزی برای پاک کنندگی آن استفاده کنید ، اما ماهیتابه ها و قابلمه های سخت و آنهایی که دارای پوشش غیر چسبنده هستند می توانند هنگام پاک کردن کمی شما را اذیت کنند.اگر از مواد درست استفاده نکنید ظروف شما ، به طور موقت خراب می شود. نه تنها خواص غیر چسبندگی خود  را از دست می دهد ، بلکه روکش آسیب دیده نیز می تواند مواد شیمیایی مضر را وارد غذای شما کند.برای جلوگیری از این امر ، هرگز از محصولات سایش کننده سطح قابلمه استفاده نکنید. با آب و صابون بشویید و ظروف ماندگاری داشته باشید. این بهترین راه نگه داری از قابلمه نچسب است.

تمیز کردن قابلمه ته گرفته

راه های پاک کردن قابلمه ته گرفته :

  1. به عنوان اولین و سریع ترین راه میتوان از جوش شیرین استفاده کرد . برای این کار میتوانید مقداری جوش شیرین روی سطوح سوخته قابلمه بریزید به طوری که کامل تمام سوختگی ها را بپوشاند و در حدی که جوش شیرین فقط مرطوب شود روی آن ها مقداربسیار کمی آب بریزید و برای یک الی دوساعت قابلمه را در گوشه ای بگذرید بعد از چندساعت با خیال راحت قابلمه خود را بشویید تا قابلمه ای مثل روز اول تمیز و بدون سوختگی داشته باشید.

 

  1. قدم دوم برای شستن قابلمه چدن می باشد . همانطور که می دانید اینگونه قابلمه ها حساس هستند و با کوچکترین حرکت قاشق استیل و سیم ظرف شویی باعث خش افتادن و از بین رفتن چدن قابلمه خواهید شد.برای از بین بردن سوختگی قالمه های چدن میتوانید از مایع ظرفشویی , پودر یا قرص ظرفشویی , آب گرم و ابر یا اسکاچ استفاده کنید. برای شروع کار میتوانید چند قطره مایع ظرفشویی در قابلمه بریزید اگر مقدار سوختگی زیاد است میتوانید از پودر یا قرص ظرفشویی استفاده کنید سپس مقداری  آب گرم تااندازه ای که روی سطوح سوختگی را بگیرد بریزید . به مدت 10 الی 15 دقیقه بگذارید که بجوشد بعد از جوشاندن چند لحظه صبر کنید تا قابلمه کاملا سرد شود بعد با  ابر یا اسکاچ نیز سوختگی های قابلمه را پاک کنید . در اینجا توصیه می کنیم  که از ابر استفاده کنید زیرا به کف ظرف آسیب نمی رساند .

 

  1. یکی دیگر از راه حل های ممکن و سریع استفاده از آبلیمو می باشد . برای این کار می توانید مقداری آبلیمو روی سطوح سوختگی بریزید چندلحظه صبر کنید تا آبلیمو روی سطوح سوختگی بماند سپس با سیم ظرفشویی و اسکاچ می توانید به راحتی سوختگی ها را پاک کنید و قابلمه ای بدون سوختگی داشته باشید.

 

  1. از راه های دیگر برای پاک کردن قابلمه و ماهی تابه های ته گرفته می توانید از سرکه و جوش شیرین استفاده کنید. برای اینکار میتوانید تا جایی که روی سطوح سوخته را آب بریزید سپس یک لیوان سرکه بریزید سعی کنید اندازه آب و سرکه یکسان باشد. ابلمه را روی حرارت بگذارید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه بجوشد سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته و 2 قاشق جوش شیرین به سرکه و آب جوشیده شده نیز اضافه کنید و جوش شیرین شروع به کف کردن می کند این ترکیب را 20 دقیقه زمان دهید در ظرف بماند. ترکیب سرکه و جوش شیرین باعث کنده شدن سوختگی از سطح قابلمه می شود. بعد از سرد شدن قابلمه میتوانید با استفاده از ابر یا اسکاچ سطوح سوختگی را از روی قابلمه پاک کنید. بهتر است از ابر استفاده کنید تا به سطح قابلمه آسیبی نرسد.

 

پودر تارتار

می توانید با استفاده از حدود سه پیمانه از پودر تارتار تا و یک پیمانه آب، خمیر تارتار را درست کنید.خمیر را روی قسمتهایی از ماهیتابه بمالید و 10 دقیقه بگذارید روی آن بماند سپس ، آن را با یک اسفنج مرطوب و نرم بروی سطح قابلمه یا ماهیتابه پخش کنید. همین طور بر روی چدن می توانید سس گوجه فرنگی بریزید و پس از چند دقیقه بشورید، خواهید دید ظروف شما برق خواهد افتاد.

تمیز کردن کف تابه

یکی از رایج ترین قسمت هایی که لکه های روی سطح قابلمه یا تایه مشاهده می کنید ته دیگ یا قابلمه است که با حرارت مستقیم شعله در ارتباط هست.یعنی پشت قابلمه،چون درتماس مستقیم با حرارت قرار دارد. غالباً این لکه ها رنگ مشکی ، قهوه ای یا زنگ زده ای به خود می گیرند و آن ها را می توان به سختی با آب و صابون تمیز کرد. برای تمیز کردن کف قابلمه سوخته ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ،با استفاده از جوش شیرین و آب  خمیر درست کنید و ماهیتابه را با آن بپوشانید. اگر سوختگی شما برای بلند کردن زیاد سخت و قدیمی است ، و به سختی کنده می شود. می توانید قبل از شستشو با یک پد ، کف تابه خود را در مخلوط سرکه و جوش شیرین خیس کنید.سپس خمیر را روی کف ظرف بمالید و پس از چند دقیقه بشورید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *