نظافت

تمیز کردن ماهی

تمیز کردن ماهی| نظافتچی خانم
تمیز کردن ماهی| نظافتچی خانم
1

تمیز کردن ماهی اصول خود را دارد. در ابتدا یک کیسه یا سطل پلاستیکی تهیه کنید و برای تمیز نگه داشتن سطلتان در داخل آن روزنامه پهن کنید. قبل از شروع برش ماهی، سطل آشغال خود را آماده کنید تا بتوانید روده ها و ماهی های اضافی را بدون بلند کردن تخته برش به داخل سطل پرتاب کنید.

تمیز کردن ماهی| نظافتچی خانم
2

برای پاک کردن فلس ماهی از چاقو تیز یا قاشق استفاده کنید. ، از قسمت دم ماهی به سمت سر ماهی چاقو را برش دهید. به سرعت اینکار را انجام دهید تا فلس ماهی جدا شود.
هر دو طرف ، بالا و پایین ماهی را بگیرید.واینکار را انجام دهید تا فلس ماهی از روی آن پاک شود.

3

اگر با بین بردن فلس ماهی، دچار مشکل می شوید. بهر است ماهی هایی با پوست ضخیم پوست تهیه کنید.  ، گربه ماهی یا یک ماهی دیگر با پوست ضخیم پوست را تمییز می کنید ، پوست آن را بکشید. برای انجام این کار ، یک شکاف 1 اینچ (2.5 سانتی متر) را درست در جایی که قسمت بالای سر ماهی در بدن او قرار دارد برش دهید. سپس با گرفتن ماهی از سر ، پوست را به سمت دم بکشید. هنگامی که کار خود را انجام داده اید ، گوشت را کاملاً بشویید.
به یاد داشته باشید این ماهی ها دارای پوستی ضخیم و ناخوشایند هستند که بیشتر افراد قبل از پختن آن را از بین می برند. پس فک نکنید که این ماهی با پوست خوشمزه است.

تمیز کردن ماهی| نظافتچی خانم
4

یک برش کم عمق از انتها  به سمت سر ایجاد کنید. سوراخ کوچکی روی شکم ماهی در نزدیکی دم دم قرار دارد، که محل دفع ماهی است بهتر از آن قسمت برش دهید. با استفاده از یک چاقوی تیز ، یک برش کم عمق را از اینجا در امتداد شکم ماهی ایجاد کنید ، و در ابتدای آبششها متوقف کنید.
چاقو را درشکم  ماهی فرو نکنید. یا روده ها را باز کنید. شما می خواهید یک برش کم عمق داشته باشید تا بتوانید روده ها را دست نخورده بیرون بکشید و از ریختن مواد کثیف (و ناخوشایند) جلوگیری کنید.

5

از انگشتان دست خود و با استفاده یک قاشق  سعی کنید تا درون ماهی ها را از بین ببرید. وارد داخل ماهی شویدو همه چیز را بیرون بیاورید. این ماده های بلند و چسبنده باید بدون هیچ مشاجره بیرون بیایند. برای پیدا کردن هر چیزی که ممکن است داخل ماهی گذاشته باشید ، مانند کلیه بزرگ ، برخی رشته های داخل اتاق در کنار دیوار بدن ماهی ، حتماً داخل آن را بررسی کنید. تا همه چیز را بیرون آورده باشید.

تمیز کردن ماهی| نظافتچی خانم
6

در صورت تمایل ، سر را مستقیماً از قسمت آبششها قطع کنید.گاهی لازم نیست سر را قطع کنید و بسته به روش پخت و پز خود ممکن است تمایلی به آن نداشته باشید ، زیرا سر باعث افزایش طعم و عمق می شود. “گوشت گونه” ماهی نیز در بعضی از فرهنگ ها بهترین قسمت ماهی محسوب می شود.

تمیز کردن ماهی| نظافتچی خانم
7

با کشیدن محکم از دم به سر ، باله پشتی را از ماهی جدا کنید. اگر نمی خواهید آن را جا نکنید ، مانند سر ، لازم نیست از بین برود ، اما به از بین بردن و پاک کردن باله به از بین بردن بوی بد ماهی بسیار کمک می کند.

شست و شو ماهی| نظافتچی خانم
8

ماهی را از داخل و خارج آب خنک بشویید. حتماً بیرون ماهی را بشویید ، از شر هر وسیله چسبنده و همچنین داخل آن خلاص شوید و از شر خون های کثیف داخل خلاص شوید. حالا ماهی شما آماده پخت و پز است!
تا حد امکان از آب کمتری جهت شست و شو استفاده کنید. برای حفظ طعم ماهی استفاده کنید. برخی افراد ترجیح می دهند به جای شستشوی آن ، ماهی ها را با حوله کاغذی به آرامی تمییز کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *