وقت گرانبهای خود را دوباره بدست آورید

تمیز کردن اتاق نشیمن

 • ابتدا لامپ ها، لوستر ها و مبلمان را گردگیری کنید.
 • سپس گردگیری وسایل چوبی،دستگیره ها ، تصاویر و قفسه ها
 • جاروبرقی کشیدن فرش
 • جارو کردن تمام سطوح و کف پوش زمین
 • تمیز کردن تمام درها و قرنیز های دیوار
 • مرتب کردن و قراردادن وسایل در جای مناسب، حذف بهم ریختگی و جمع کردن پتوها و ملحفه ها از روی تخت

تمیز کردن اتاق خواب

 • تختخواب را مرتب کنید و ملحفه ها را تغییر دهید.
 • چراغ ها، مبلمان و تخت را گردگیری کنید.
 • گردگیری و پاک کردن تصاویر ، قفسه ها ، و آستانه پنجره
 • گردگیری فن های سقفی و فن های سقفی گرد و غبار
 • جاروبرقی کشیدن
 • سطوح و کفپوش را جارو و طی بزنید.

تمیز کردن آشپزخانه

 • میز و صندلی ها را پاک کنید
 • جلوی فر ، ماشین ظرفشویی و یخچال و گاز را تمیز کنید.
 • داخل و خارج مایکروویو را تمیز کنید.
 • گردگیری چراغهای ، وسایل و فن های سقفی
 • ظروف را بشویید و ماشین ظرفشویی را تمیز کنید.

تمیز کردن حمام

 • توالت ، دوش و سینک را بشویید و ضد عفونی کنید.
 • گرد و غبار را پاک کرده و تمام سطوح قابل دسترسی را پاک کنید.
 • تمام آینه ها و وسایل شیشه ای را تمیز کنید.
 • تمام کلیدهای روشنایی ، دستگیره درها و قفسه های حوله را تمیز کنید.
 • سطل زباله را خالی کرده و کیسه را جایگزین کنید

وقت گرانبهای خود را دوباره بدست آورید

نکاتی که باید پیش از کمک گرفتن از نیروی نظافتچی با آن‌ها آشنا باشید

احتمالا تا حالا اصطلاح « کار خانه تمامی ندارد » به گوشتان خورده است، و بعید است در محیط کار خود نیز به این نتیجه نرسیده باشید. در زندگی پر مشغله ‌ی امروزی که حتی پول نیز به سختی می‌تواند جبران گر زمان از دست رفته شود، استفاده از خدمات یک نظافتچی خانم یا آقا گزینه ای به صرفه و کارآمد از آب درآمده است. چه بهتر که پیش از این که دست به کار شوید و به دنبال یک نظافتچی مناسب و قابل اعتماد بگردید، ابتدا نکات مهم و جالبی را که در ادامه شرح داده خواهند شد، مطالعه کنید.

لزوم کمک گرفتن از نیروهای خدماتی

نظافت منزل مسئله ای است که بهتر است حداقل هفته ای یک بار به آن پرداخته شود. جدا از شستشوی ظروف و البسه در تعدد اندک، فعالیت هایی مانند گردگیری ( حتی به صورت جزئی ) نیازمند انرژی و زمان بسیاری هستند که در بهترین حالت نصف روز را به خود اختصاص می دهند. در بلند مدت این مدت زمان و میزان انرژی می تواند به عدد قابل توجهی برسد. علاوه بر این، نظافت های جزئی هفته ای باعث جا ماندن برخی نقاط محل زندگی و کار و انباشته شدن کارهای نظافتی کوچک اما بیشمار و مهم شوند.

این در حالی است که هر نظافتچی خانم یا آقای با سابقه به دلیل تجربه و توان بالای خود، می تواند فعالیت های پاکسازی ریز و درشت را به عهده گرفته و با هزینه ای به صرفه تر محیط زندگی مطلوب‌تری را برای شما فراهم آورد. تجربه ی هر نظافتچی زمینه فرا گرفتن ترفند های خاصی است که می تواند چاره ساز بسیاری از دردسرهای خانه داری شما باشند. کمتر محل زندگی و کسب و کاری وجود دارد که نیازمند نگاه تیز بین یک نیروی نظافتی معتمد نباشد.

همچنین در مجالس و مهمانی های مناسبتی، حجم زیاد کارها نسبت به زمان همیشه نه چندان کافی، ما را به بهره گیری از خدمات مفید یک نیروی نظافتی، به خصوص نظافتچی خانم سوق می دهد. نیروهای خدماتی حتی می توانند در رابطه با تزئینات و خوراکی های جشن نیز ما را از ایده ها و توصیه های مفید خود بهره مند کنند.

نظافتچی خانم یا آقا؟

بسته به محیط مورد نیاز پاکسازی، خدمات هر کدام از دو گروه نظافتچی خانم و آقا می تواند نسبت به گروه دیگر مورد ترجیح تر باشد. برای مثال، معمولا نظافتچیان خانم برای کارهای گردگیری خانه، چیدمان منزل، فعالیت های خانه داری مانند شست و شوی ظروف و البسه و به خصوص آشپزی و سفره آرایی، و به طور کلی خدمات پر جزئیات و نیازمند سلیقه مناسب هستند. بنابراین اگر برای نظافت منزل خود به دنبال یک نیروی خدماتی مناسب می‌گردید، پیشنهاد می شود فرد مورد نظرتان را از بین خانم ها انتخاب کنید.

نظافتچان آقا نیز معمولا به کارهایی مانند نظافت دیوارها، راه پله، پنجره ها و پارکینگ گمارده می شوند. همچنین نظافت های مربوط به محیط های کاری غالبا به آقایان سپرده می شود.

خصوصیات یک نظافتچی خوب

هر نظافتچی خانم یا آقا زمانی مورد اعتماد شمرده می شود که اولا در کار خود فوق العاده دقیق باشد. همان طور که در سطرهای بالاتر نیز گفته شد، در یک نظافت سرسری و کاهلانه ما دیگر نیازی به کمک گیری از نیروهای خدماتی نداریم و در نهایت نیز وادار به دوباره کاری می شویم، پس دقت هر نظافتچی خانم یا آقا در کارش اولین فاکتور تعیین کننده ی انتخاب یا عدم انتخاب اوست.

تجربه و مهارت در درجه ی بعدی قرار می گیرند. نظافتچی باید با ترتیب پاکسازی، مواد شوینده ی کافی و کارساز و حتی مسائل بهداشتی و امنیتی مربوط به سلامت خود و ساکنان محل زندگی در حال نظافت آگاه باشد. همچنین یک نظافتچی کارکشته می تواند پس از یک بررسی سریع، به راحتی لیستی از وسایل و ابزارهای مورد نیاز خود تهیه کند.

فاکتور بعدی، توانایی فیزیکی هم نظافتچی خانم و هم آقا است. توانایی فیزیکی نه فقط در میزان ساعات کاری، بلکه بر کیفیت کار هر نیروی خدمات نظافتی تاثیر گذار است.

حتما دقت داشته باشید که از یک نظافتچی امین کمک بگیرید. محیط منزل یا دفترهای اداری و تجاری، مخزن نه فقط مدارک و وسایل ارزشمند، و بلکه برخی اطلاعات شخصی و خصوصی نیز هستند. البته نیروهای خدمات نظافتی نیز حق دارند از یک محیط کاری امن برخوردار باشند.

یافتن نظافتچی خانم

بسیاری از مراکز اعزام کننده ی نظافتچی خانم برای منزل و نظافتچی آقا، هنوز هم به شیوه ی پخش تراکت یا ارسال پیامک و دیگر روش ها، خدمات خود را به جویندگان نیروهای نظافتچی و مستخدم معرفی می کنند. اما با بهره گیری از خدمات نظافتی سنتی، شما شناخت و تحقیقات خود از مراکز ارائه دهنده ی این تحقیقات را به شماره ی تماس و شاید آدرس دفاتر محدود می کنید. همچنین در خدمات نظافتی سنتی معمولا حق انتخابی برای اعزام نظافتچی وجود ندارد و یا بسیار اندک است.

از طرف دیگر، با ظهور پلتفرم های آگهی آنلاین متنوع نیز، می توان بررسی ارائه دهندگان خدمات نظافتی در چند کلیک و سرچ در موتور های جست و جو را خلاصه کرد.  اما بررسی و آزمایش هر کدام از این مراکز و حتی نظافتچیانی که به صورت مستقل فعالیت می کنند، ممکن است زمان بر و با هزینه هایی همراه باشد.

پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات متنوع و با کیفیت شرکت پاکان برتر پایتخت است. این شرکت خدماتی با سابقه ی همکاری با بیشتر از 1000 مجموعه ی خانگی، شرکتی و حتی دولتی، انباشته ای از تجارب و مهارت نیروهایی قابل اعتماد و مسئولیت پذیر است. پاکان برتر پایتخت نه فقط در زمینه ی خدمات نظافتی، بلکه در حوزه ی ارائه ی خدمات تعمیرات ساختمان و مجتمع‌ها، نگهداری از کودکان و سالمندان اعزام همراه بیمار در بیمارستان فعالیت می‌کند. وقت شناسی و نظم، آراستگی و شایستگی نیروها و از همه مهم تر، ارائه ی خدمات با کیفیت، از مهم ترین اولویت های پاکان برتر هستند. شما می توانید تنها با یک تماس و یا پر کردن فرم سفارش خدمات در وبسایت دفتر خدماتی پاکان برتر پایتخت، از راهنمایی های تیم پشتیبانی نیز بهره مند شوید.