وظایف پرستار کودک

 • بازی با کودکان.
 • تمیز کردن و استریلیزه کردن محل بازی کودکان
 • تعویض پوشک.
 • آماده کردن غذای سالم برای کودک
 • آماده کردن کودکان برای خواب چه هنگام ظهر چه درشب
 • دادن وعده های غذایی ساده یا میان وعده های آماده برای کودکان در حین بازی

وظایف پرستار سالمند

 • دادن روزانه 6 الی 8 لیوان آب در روز الزامی است، حتی اگر سالمند احساس تشنگی نمی کند.
 • محدود کردن مصرف چربی
 • تعویض پوشک برای سالمندانی که نمی توانند دفع ادار داشته باشند
 • در صورتی که سالمند قادر به حمام کردن به تنهایی نیست به هنگام استحمام به سالمند کمک می کند
 • سالمندان به انجام فعالیت های سرگرم کننده جدید تشویق می کند.
 • آنها را به فعالیت بدنی تشویق و امکانات ورزش را برای آن ها فراهم می کند

وظایف همراه بیمار

 • غذا دادن به بیمار
 • شست و شوی بیمار و رسیدگی به امور بهداشتی
 • نظافت تخت و ملافه
 • روحیه دهی و سرگرم کردن بیمار
 • کمک در امور پذیرش
 • نظارت بر علائم حیاتی

دلیل لزوم حضور همیار بیمار

امروزه با وجود پیشرفت دانش و تکنولوژی پزشکی، به دلیل ضعف های سیستم پرستاری مانند کمبود پرسنل و نبود مراقبت های لازم، حضور یک همراه برای تمامی بیماران بستری در بیمارستان الزامی است. حیدرعلی عابدی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در این مورد اذعان داشته است: « هیچ کجای دنیا به اعضای خانواده بیمار همراه بیمار برای مراقبت نمی ماند، چرا که این فرد آموزش‌ های لازم را ندیده است، از طرفی خود این فرد نیز آسیب می‌ بیند و از تمامی برنامه‌های روزمره خودش نیز عقب می‌ماند و اگر هم نماند عذاب وجدان می‌گیرد که چرا در کنار بیمارش نمانده است.

در همه جای دنیا ملاک و معیار تعداد پرستار به تخت بیمارستان سنجیده می‌ شود؛ در بیمارستان ‌های ژاپن به ازای هر تخت ۱۱ پرستار  و کادر پرستاری، کاردان اتاق عمل و  بهیار وجود دارد. در دیگر کشور های دنیا نیز به همین صورت. در کشور های آفریقایی نیز کمتر از ۴ نیروی کادر پرستاری به ازای هر تخت وجود ندارد، یعنی اگر یک بیمارستان ۱۰۰ تخت داشته باشد، برای هر تخت ۴ پرستار، کاردان اتاق عمل، بهیار و کمک پرستار وجود دارد. متاسفانه در بیمارستان ‌های ایران به ازای هر تخت ۱.۱ و در برخی از بیمارستان‌ها حتی کمتر از ۱ به ازای هر تخت وجود دارد و کمبود پرستار کاملا مشهود است.»

در چنین شرایطی، همراهی بیماران نیازمند نه فقط زمان و توان جسمانی، و بلکه برخورداری از اطلاعات و مهارت های ویژه ای است که می تواند بسته به شرایط بیمار منحصر به فرد و متفاوت باشند. همه ی ما برای پاسخ دهی به نیازهای بیمار در پروسه ی بهبود، به آموزش و وقف زمان و انرژی محتاجیم، اما برخی افراد به دلایل شخصی مانند کمبود زمان یا ناتوانی های جسمانی، خود قادر به مراقبت از عزیز بستری خود نیستند. بسیاری از امکانات پزشکی تنها در کلان شهرها موجوداند و این مسئله، بستگان بیمار را با مشکلات اقامت روبرو می سازد. حتی در کلان شهرها نیز دردسرهایی همچون مراقبت از فرزندان، مسیر طولانی، شرایط شغلی و ترافیک، گریبان گیر بیمار و نزدیکان بیمار هستند. می توان از کمک های یک فرد مجرب بهره برد.

یافتن همیار بیمار

انتخاب یک همراه بیمار مناسب مسئله ای است که تحت هیچ عنوان نمی توان سرسری گرفت. همراه بیمار تنها به نیازها جسمانی بیمار رسیدگی نمی کند، چرا که نیازهای بیماران نیز تنها به آماده سازی وسایل رفاهی، تمرین های بدنی و … محدود نمی شوند. تحقیقات زیادی مهر تاییدی بر این مسئله زده اند که حضور یک پشتیبان تمام وقت تاثیر مثبتی بر روحیه و سرعت بهبودی بیماران دارد. حتی در برخی بیمارستان ها افرادی از طرف خود بیمارستان پیشنهاد می شوند تا بخش اعظمی از خدمات مراقبتی و پرستاری را به عهده بگیرند، اما تمامی بیمارستان ها قادر به ارائه ی چنین خدماتی نیستند. روند انتشار آگهی و بررسی تمامی کاندیدها نیز حتی می تواند بیشتر از مدت بستری بیمار زمان بر باشد. بنابراین بهتر است انتخاب یک همیار بیمار مجرب و قابل اعتماد را به پاکان برتر بسپارید.

دفتر خدماتی پاکان برتر پایتخت، از تجربه ای چندین ساله در ارائه ی خدمات متنوع به بیش از ۱۰۰۰ مجموعه خانگی، شرکتی و دولتی برخوردار است. از جمله ی این خدمات اعزام افراد آموزش دیده، مجرب و توانمندی است که با شرایط متقاضیان نیز همخوانی داشته باشند. همیاران بیمار خانم یا آقا می توانند به صورت شبانه روزی، پاره وقت، روزانه، شبانه یا … در کنار بیمار شما حاضر و برای خدمات رسانی آماده باشند. همچنین به دلیل آشنایی همراهان با امور بیمارستانی، دیگر لازم نیست نگران مواردی مانند مصرف به موقع دارو توسط بیمار یا رسیدگی به سوند، سرم و … باشید. حتی می توانید امور اداری بیمارستان را از زمان پذیرش تا ترخیص بیمار به همراهان و همیاران واگذار کنید.

خدمات مراقب بیمار

هر مراقب بیمار قادر به ارائه ی انواع خدمات پرستاری مکمل در کنار خدمات بیمارستانی مانند خدمات بهداشتی ( استحمام، تعویض پوشینه یا لگن و … )، نظارت بر علائم حیاتی بیمار و کمک به بیمار به هنگام انتقال به بخش های رادیولوژی، اکو، MRI و … است. مراقب بیمار با بیماری و نشانه‌های آن آشناست و در صورت شدیدتر شدن علائم، می‌تواند به سرعت به کادر درمانی اطلاع دهد. شما می توانید در طی پروسه ی درمان بیمار به صورت مستقیم با خود همراهان در ارتباط باشید و از جزئیات مراحل درمانی مطلع گردید.

علاوه بر این، همراهان بیمار می توانند نقش به سزایی در تطبیق بیمار با محیط بیمارستان ایفا کنند. دانش و مهارت همیاران با سابقه این امکان را به آن ها می دهد تا به سرعت و به راحتی با بیمار ارتباط قرار کرده و نگرانی های بیمار و بستگانش را تا حد زیادی برطرف کنند. صحبت با بیمار یا حتی خواندن کتاب می تواند باعث برقراری یک محیط آرام برای بیمار شود و به او کمک کند تا درد و اضطراب‌ کمتری را تجربه نماید. همیارهای بیمار با سابقه همچنین با فعالیت های بدنی و فیزیوتراپی متناسب با شرایط بیمار آشنا هستند و می توانند ضمن آموزش آن ها به بیمار، او را همراهی کنند.

انتخاب نوع همراه

در صورتی که بیمار نیازمند خدمات تخصصی است، پیشنهاد می‌شود از خدمات بهیاری یا کمک پرستاری پاکان برتر پایتخت استفاده کنید. هر همراه بیمار به خوبی با کادر پزشکی و پرستاری در تعامل است تا وظایف و مراقبت های خود را مطابق با برنامه درمانی بیمارستان پیش ببرد. همچنین بهتر است از همان ابتدا، شرح وظایف همراه را به صورت کامل و مکتوب در اختیار همراه قرار دهید. توجه داشته باشید که در بسیاری از بیمارستان ها قوانین مشخصی برای همراهان تدوین شده اند. بهتر است ابتدا از تیم پشتیبانی دفتر خدماتی پاکان برتر پایتخت مشاوره بگیرید تا در کم ترین زمان ممکن، مناسب ترین همیار و مراقب را برای بیمار خود انتخاب نمایید.

درخواست اعزام همراه بیمار

برای دریافت خدمات همراهی و همیاری بیمار، فرم زیر را پر نمایید و روی دکمه ی ارسال کلیک نمایید. توجه داشته باشید که توضیحات هر چه دقیق تر و واضح تر شما می‌ تواند به تسریع فرایند انتخاب و اعزام همراه بیمار مناسب شرابط بیمار شما کمک کند.