نظافت

داشتن اتاق تمیز را چگونه از رویا به واقعیت تبدیل کنیم؟

نظافتچی خانم مجرب| تمیز کردن اتاق

یک اتاق تمیز می تواند به شما حس آرامش و راحتی را هنگامی که در اتاق هستید را ایجاد کند – و همچنین والدین یا هم اتاقی های خود را از زحمات واحتمالی در امان بدارد.  اگرچه تمیز نگه داشتن اتاق شما ممکن است به عنوان یک کار بزرگ به نظر برسد ، اما پذیرش عادت های مناسب و انجام دادن به موقع  آن ، این امر بزرگ را سریع و آسان می کند.

1

تمیزکاری کامل

نظافتچی خانم | تمیز کردن اتاق
1

لباس را از کف زمین و روی تخت حمع کنید. لباس هایی که روی زمین ، تختخواب ، و روی صندلی های آویزان است ، می توانند حتی یک اتاق تمیز را کثیف جلوه دهند. از اطراف اتاق لباس های کثیف را جمع کنید و آنها را در یک سبد مخصوص قراردهید.  لباس های کثیف را در ماشین لباسشویی بریزید. لباس های تمیز را در محل مخصوص خود آویزان کنید.
نکته: فراموش نکنید که هنگام جمع آوری ، زیر تخت ، کف کمد و بالای مبلمان را جستجو کنید.

نکته: لباس های تمیز را درون اتاق نچپانید. اتاق تمیز مستلزم نظم است.گاهی با داشن نظافتچی خانم موارد فوق را می توان براحتی رفع  و رجوع کرد

نظافتچی خانم تمیز| تمیز کردن اتاق
2

زباله ها را جمع کنید و بیرون اتاقتان بیاورید. وقتی مشغول کار ، رفتن به مدرسه و چیزهای دیگر هستید ، قطعا بدون اینکه حواستان باشد زباله ها را در اتاق خود ریخته اید. با یک کیسه زباله به اطراف اتاق بروید و بسته بندی ، مواد غذایی ، کاغذهای قدیمی و هر نوع زباله دیگر را که در اطراف اتاق پیدا می کنید ،بردارید و داخل کیسه زباله قرار دهید.
وقتی همه زباله ها را جمع آوری کرده اید ، سطل زباله اتاق خواب خود را درون کیسه خالی کنید. کسی که اتاق تمیز را می خواهد باید نظم را همواره رعایت کند.

نظافتچی خانم | تمیز کردن بسقاب غذا
3

بشقاب و ظروف کثیف را از اتاق خارج کنید و تمیز کنید.
نگه داشتن بشقاب های کثیف ، فنجان ها و غذاهای چند روز مانده در اتاق شما می تواند نگاه ها را به خود جلب کند و اتاق شما را کثیف کند. هر چیزی را که به آشپزخانه تان تعلق دارد جمع کنید و آن را در ه سینک ظرفشویی یا ماشین ظرفشویی انتقال دهید. مواردی که باید همواره به آن توجه کنید شامل موارد زیر است:
مواردی که باید به جستجوی آنها بپردازید
– بشقاب و کاسه
– چاقو ، چنگال و قاشق
– لیوان و فنجان
– بسته های غذایی و قوطی های غذایی
– ظروف نگهداری مواد غذایی
با رعایت موارد بالا شما شاهد اتاق تمیز خواهید بود

نظافتچی خانم تمیز| تمیز کردن ملحفه و بالش
4

ملحفه های خود را بشویید. روتختی ، پتو و  بالش را از رختخواب خود بردارید. همه موارد قابل شستشو را به داخل سبد لباس های کثیف انتقال دهید. و آنها  را برای شستن به سمت ماشین لباسشویی ببرید.
بهتر به یاد داشته باشید خوب است حداقل ملحفه و بالش خود را هر چند ماه یکبار بشویید.

نظافتچی خانم تمیز| تمیز کردن ملحفه و بالش
5

تختخواب را با ملافه های نو مرتب کنید. ملحفه ای تازه ای از کمد برای تختخواب خود بردارید ، یا صبر کنید تا ملحفه شما شسته و خشک شود. ابتدا یک پارچه مناسب را روی تشک بکشید و به دنبال آن  هر نوع پتو که مرتباً از آنها استفاده می کنید. را بیندازید.بالش را دوباره در جای خود قرار دهید. در آخر ، روتختی ،کفی را بالا روی کل تخت خواب خود بکشید.
هر روز تختخواب خود را مرتب کنید. لازم نیست ملحفه  و بالش تان را مجدداً تنظیم مجدد کنید ، بلکه باید  پتو و رو کش تخ وخواب خود را مجدداً مرتب کنید.
هر چند هفته یک بار ملافه خود را عوض کنید. اگر هوا خیلی گرم است و زیاد عرق می کنید ، شاید لازم باشد بیشتر اوقات تختخواب خود را عوض کنید. داشتن ملحفه تمیز به اتاق تمیز کمک می کند

نظافتچی خانم تمیز| تمیز کردن اتاق
6

میز خود را تمیز کنید. میزهای اتاق خواب شما مثل یک آهن ربا عمل می کنند زیرا شما در آنجا که مطالعه می کنید ، تکالیفتان را انجام می دهید .وقت خود را صرف استفاده از رایانه می کنید. دراین جا چهار راهکار برای تمیز کردن میزتان را بررسی می کنیم.

چگونه می توان میز خود را تمیز کرد:

  • از شر کاغذهای ولو شده روی میز مثل یادداشت ها و سایر ورق های دیگر که روی میز هستند خلاص شوید .
  • مقالات خود را سازماندهی کنید: مقالاتی را که می خواهید در بسته ها ، پوشه ها یا پرونده های پرونده مخصوص نگهداری کنید ، سازماندهی و ثبت کنید. کاغذ باطله  را دور بیندازید. در صورت امکان استفاده دوباره از کاغذ به روشهای مختلف ایده خوبی است.مثلا اگر کاغذی یک طرفه آن سفید است،برای یادداشت برش دهید و استفاده کنید.
  • لوازم تحریر خود را سازماندهی کنید: قلم ، مداد و سایر وسایل نوشتن خود را جمع کنید و آنها را در یک لیوان ، جامدادی یا کشوی مخصوص نگهداری کنید.
  • کتاب های خود را تمیز کنید: هر کتاب یا مجله ای را که اطراف میز قرار دارد ، کنار بگذارید. مجلات بی استفاده را به مراکز بازیافت کاغذ بفرستید.

نظافتچی خانم مرتب| تمیز کردن اتاق
7

میز کنار تخت خود را مرتب کنید. میز کنار تخت شما احتمالاً برای هر کاری که درست قبل از خواب می توانید انجام دهید بکار می رود ، مانند مطالعه کردن کتاب مورد علاقه تان ، گوش دادن به موسیقی و چیزهای دیگر می باشد، میز کنار تخت خود را تمیز کنید و هر آنچه را که متعلق به آن نیست را از آن بردارید.

برای اینکه اتاقتان به نظر تمیز و مرتب برسد و حالت آشفتگی و شلوغی نداشته باشد ، وسایل اتاق خواب معمولی مانند لوح و کتاب را درون کشوهای میزکنار تخت خود قرار دهید و فقط بهتر است با یک آباژور ساده آن را تزیین کنید.

نظافتچی خانم تمیز| تمیز کردن کمد| مرب کردن کمد لباس
8

کمد خود را مرتب کنید. کمد شما احتمالا محلی را برای کتاب ، اسباب بازی ، لوازم جانبی ، جواهرات داشته باشد. جواهرات خود را در یک کیف یا کشو قراردهید ، کتاب ها را در قفسه کتاب قرار دهید ، زباله و آشغال های جمع شده را دور بیندازید ، لوازم آرایش خود را به ترتیب در جای خود قرار دهید و لوازم جانبی و اشیاء دیگر را به جایی که متعلق به آنها است برگردانید.

کمد خود را جدا مرتب کنید. اطمینان حاصل کنید که لباس های شما مرتب شده است. فقط آنها را داخل کشو نچپانید که ظاهر اتاق تان زیبا بشود.

هر چند وقت یک بار ، به طور کامل لباس های اضافه خود را دور بریزید. وسایلی را که دیگر از آنها استفاده نمی کنید ، جدا کنید .آنها را به نیازمندان هدیه دهید.

نظافتچی خانم تمیز| تمیز کردن کمد| مرب کردن کمد لباس
9

کمد خود را مرتب کنید.. کفش های خود را مرتب کنید ، لباس هایتان را آویزان کنید ، آشغال ها را بیرون بیاورید و قفسه ها را سامان دهید.

چگونه کمد خود را سامان دهیم

برای خودتان یک روتین ایجاد کنید: سالی یک یا دو بار کمد لباس هایتان را بیرون بریزید و وسایلی را که دیگر استفاده نمی کنید دوربیندازید. فصل بهار و پاییز بهترین دوره پاکسازی است.چون باید لباسهای هرفصل را جابجا کنید.

از فضای هدر رفته دیوار استفاده کنید: با نصب میله های لوله ای ، قفسه ها یا قلاب ها برای آویزان کردن لوازم جانبی فضای خالی استفاده کنید.

میله لباس خود را در بالاترین قسمت بچسبانید: با آویز کردن میله لباس خود به دیوار بالاتر ، فضای خود را باز می کنید. این فضا به شما این امکان را می دهد که از فضای زیر  آن استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *