نظافت

تمیز کردن اتو

1

هر یک از ما در منازل خود برای آن که بتوانیم لباس ها را مرتب در داخل کمد بگذاریم، به اتویی مناسب و تمیز نیاز داریم. بهتر است بدانید که هر از گاهی اتوی خود را نظافت کنید به این خاطر که باعث طولانی شدن عمر وسیله شما شده و در دراز مدت کار بیشتر خواهد کرد.
ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که دلایل جرم گرفتن و کثیف شدن اتو چیست؟ چگونه میتوان اتو را خیلی سریع و راحت تمیز کرد؟ به راستی که بهترین راه برای تمیز کردن اتو در منزل چیست؟ اگر می خواهید نکاتی کاربردی و دانستنی در مورد اتو بدانید همانند همیشه همراه ما باشید.

نظافتچی خانم| تمیز کردن اتو
2

از دلایل گرفتن رسوبات و جرم گرفتن اتو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نگه داشتن آب اضافی در مخزن آب اتو
  2. ته نشین شدن آهک آب در مخزن آب اتو که به مرور باعث مسدود شدن حفره ها در کف اتو خواهند شد
  3. در هنگام اتو کشیدن برخی از جزئیات لباس ذوب می شوند مانند عکس ها، برچسب ها، پارچه های اکرلیک، وجود مواد معدنی رسوبی در هنگام استفاده از بخار اتو و…..

با توجه به این دلایل می توان نتیجه گرفت که بهتر است گاهی اوقات به تمیز کردن داخل اتوی خود رسیدگی کنید.

نظافتچی خانم| تمیز کردن اتو| نظافتچی در تهران
3

چگونه اتوی خود را خیلی راحت تمیز کنیم؟

بسیاری از افراد تصور می کنند نظافت کردن اتو کاری دشوار است و حتی hمکان دارد تمیز کردن آن را به روزهای دیگر موکول کنند و هر بار پشت گوش بیندازند تا در نهایت اتو همانند روزهای اول کار نکند یا برخی دیگر هستند که اطلاعاتی در این زمینه ندارند.

آیا تاکنون در هنگام اتو کردن به لباس های خود دقت کرده اید؟ آیا دیده اید که گاهی اوقات در هنگام اتو کردن رنگ لباس شما تغییر کرده و رسوب هایی رو لباس جا خوش می کنند؟در پاسخ به هریک از سوالات می توان ادعا کرد که نظافت اتو کاری راحت است. پس اگر به دنبال راه حلی هستید که در اتوی شما رسوبات جا خوش نکنند و آن را خراب نکنند توصیه می کنیم که خود را از خواندن این بخش محروم نکنید

نظافتچی خانم| تمیز کردن اتو| نظافتچی در تهران
4

در این جا قصد داریم چند روش کاربردی تمیز کردن اتو را به شما دوستان ارائه دهیم :

لیمو ترش: اگر حفره های کف اتوی شما زنگ زده است می توانید با استفاده از لیمو ترش از شر آن ها خلاص شوید. بدین صورت که یک عدد لیمو را نصف کرده و روی زنگ ها بکشید تا کم کم پاک شوند.

نظافتچی خانم| تمیز کردن اتو| نظافتچی در تهران
5

گوش پاک کن: در هر یک از ترکیبات تمیزکننده اتو می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید تا به طور کامل حفره ها و منافذ بخار اتو راحت تر پاک شوند.

نظافتچی خانم| تمیز کردن اتو| نظافتچی آقا در تهران
6

استفاده از حوله و نمک: در بسیاری از مواقع پیش می آید که دیگر به حوله های کاغذی یا پارچه ای نیاز نداریم در این صورت می توانید با استفاده از این پارچه ها اتوی خود را تمیز کنید. برای این کار می توانید حوله را بر روی میز اتو پهن کنید و روی تمام سطح آن نمک بریزید سپس اتو را روی بالاترین درجه بگذارید و روی حوله و نمک بکشید، با این کار تمامی رسوبات موجود در کف اتو جذب نمک خواهند شد.

نظافتچی خانم| تمیز کردن اتو| نظافت راه پله
7

آماده کردن محلول نمک و سرکه: استفاده از این محلول یکی از مناسب ترین و راحت ترین روش ها در جهت تمیز کردن اتو می باشد. برای آماده کردن این محلول می بایست که دو پیمانه سرکه سفید و یک پیمانه نمک را مخلوط کنید، این محلول را روی حرارت ملایم گاز بگذارید تا زمانی که نمک به طور کامل حل شود اما توجه داشته باشید سرکه به نقطه جوش نرسد.

ناگفته نماند در حین انجام این کار، بوی نامطبوعی در منزلتان می پیچد که به قیمت تمیز شدن اتو باید آن بو را تحمل کنید.

8

درست کردن ترکیب آب و جوش شیرین: یکی از مقرون به صرفه ترین ترکیبات در جهت حذف رسوبات در داخل اتو، استفاده از ترکیب آب و جوش شیرین می باشد. برای تهیه این محلول می توانید یک قاشق غذا خوری آب تصفیه شده را به همراه دو قاشق غذا خوری جوش شیرین ترکیب کنید.

سعی داشته باشید این مخلوط نه غلیظ باشد نه رقیق، به عبارت دیگر میزان غلظت این محلول به گونه ای باشد که از روی سطح اتو پایین نریزد. این محلول را برای تمامی سطوح اتو می توان استفاده کرد.

نظافتچی خانم| تمیز کردن اتو| نظافت پارکینگ
9

درست کردن ترکیبی از آب و مایع ظرفشویی : برای درست کردن ترکیب آب و مایع ظرفشویی می بایست یک کاسه آب گرم به همراه مایع ظرفشویی مخلوط کنید و به کمک پارچه کتان کف اتو را تمیز کنید سپس پارچه ای مرطوب را بردارید کف اتو را تمیز کنید تا اثری از کف روی اتو باقی نماند.

در آخر می توان گفت که اگر شما عزیزان تمامی نکات و ترفندهای ذکر شده را رعایت کنید می توانید در طولانی مدت اتو و حتی لباس های خود را سالم و به دور از لکه نگه دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *