نظافت

چگونه جاروبرقی کثیف خود را تمیز کنیم!

جاروکشیدن منزل|نظافتچی خانم

آیا می دانید چه کاری از کشیدن جاروبرقی هیجان انگیز تر است؟ تمیز کردن جاروبرقی! با این وجود ، اگر تمایل دارید جاروبرقی شما به طور کامل تمیز شود،بهتر است از ورود گرد و غبار به خانه خود جلوگیری کنید، توجه داشته باشید این خیلی مهم است که تمیز کردن جاروبرقی حداقل هر چند ماه یکبار باید انجام شود. و علاوه بر آن – جاروبرقی کثیف واقعاً می توانند برعکس عمل کند و سطوح را لکه دار کند.

قبل از هر چیز لازم است به این نکته اشاره کنم که شما میتوانید برای نظافت منزل و انجام کارهای خانه از نیروهای کمکی پاکان برتر کمک بگیرید.

جاروکشیدن منزل

نحوه تمیز کردن شیلنگ جاروبرقی

دانستن چگونگی تمیز کردن شیلنگ جاروبرقی خصوصاً اگر با جارو برقی مدام کار می کنید ، ضروری است. در بیشتر مواقع ممکن است گلوگاه لوله جاروبرقی بسته شده باشد ، اما در بعضی مواقع ممکن است فیلترهای کثیف ویا مخزن نیز عامل خوب تمیز نکردن جاروبرقی باشند. چیزهای مشکوکی که می توانند لوله و شلنگ جاروبرقی شما را مسدود کنند عبارتند از لباس زیر ، جوراب ، اسباب بازی و عروسک که در حین تمیز کردن در اطراف خانه قرار دارند. یکی از علائمی که نشان می دهد که لوله شما دچار گرفتگی شده است: از بین رفتن مکش ، گرمای بیش از حد ، گرد و غبار ناشی از جاروبرقی شماست .برای تأیید سوء ظن خود در مورد شلنگ قفل شده ، تمام کاری که باید انجام دهید اینست که شلنگ را از اتصال جدا کنید ، آن را به صورت راست نگه دارید و چیزی مانند سکه را درون آن رها کنید. اگر از طرف دیگر خارج نشد ، شیلنگ شما مسدود شده است.

تمیز کردن جاروبرقی ممکن است یک فعالیت پیچیده به نظر برسد اما تا زمانی که وسایل مورد نیاز را در اختیار داشته باشید ، فقط 15 دقیقه طول خواهد کشید. شما می توانید این کار را ماهانه انجام دهید تا طول عمر جاروبرقی خود بیشتر شود. بیایید ببینیم چگونه باید آن را انجام داد

قبل از شروع تمیز کردن جاروبرقی مواردی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

آن را در یک فضای باز و با تهویه مناسب باز و تمیز کنید انجام این کار گرد و خاک زیادی بهمراه دارد.

بهتر از قبل از شروع بکار کتابچه راهنمای جاروبرقی خود را مطالعه نمایید (و اگر چندی پیش کتابچه راهنمای خود را گم نکردید ، نگران نباشید – باید بتوانید آن را بصورت آنلاین پیدا کنید)

آنچه شما نیاز دارید

برای تمیز کردن جاروبرقی خود ،مواردی است که به آنها نیاز دارید:

  • آب
  • مایع ظرفشویی
  • قوطی هوای فشرده (اختیاری)
  • یک مسواک تمیز کننده
  • پارچه میکرو فیبر
  • قیچی
  • کیسه زباله
  • دستکش های لاستیکی برای محافظت از دستان خود

 

جاروکشیدن منزل

مرحله 1: فیلتر خود را تمیز کنید

کار خود را با تمیز کردن فیلتر جاروبرقی شروع کنید. جاروبرقی ما دارای دو فیلتر است و اگر کتابچه راهنمای خود را بررسی کنید ، می توانید ببینید که شما چند تا فیلتر دارید و در کجا قرار دارند. تمیز کردن فیلتر شما بسیار مهم است زیرا خط اصلی دفاعی شما در برابر همه ذرات گرد و غبار و حساسیت است.

بیشتر جاروبرقی ها دارای فیلترهای قابل شستشو هستند ، اما اگر مال شما قابل شستشو نیست ، می توانید از فیلترهای قابل تعویض استفاده کنید و فیلتر قبلی را دور بیاندازید. برای شستن فیلتر خود ، آن را از جاروبرقی جدا کنید ، آن را خالی کنید (به یاد داشته باشید که آن را از صورت خود دور نگه دارید) و چندین دقیقه آن را در زیر آب خنک بشویید. فیلتر خود را صاف بگذارید تا خشک شود و حداقل 24 ساعت آن را در جاروبرقی خود قرار ندهید.

مرحله 2:جایگاه فیلتر خود را تمیز کنید

اگر جاروبرقی شما دارای  کیسه مجزا است، این مرحله شامل شما نمی شود بلکه برای شما مهم است که کیسه را به محض پر شدن عوض کنید.

برای تمیز کردن جایگاه فیلتر خود ، ابتدا آن را برداشته و آن را روی یک کیسه زباله خالی کنید. سپس – با استفاده از دفترچه راهنما ، قسمت قوطی را از قسمت خلاء بزرگتر جدا کنید. قوطی را می توان در آب صابون گرم خیس کرد و برای تمیز کردن آن می توانید از برس پاک کن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که آن را به خوبی بشویید و تمیز کنید تا حداقل 24 ساعت خشک شود زیرا نمی خواهید رطوبت داخل جاروبرقی شما برود.

اکنون که جاروبرقی شما جدا شده است ، فرصتی مناسب برای شما است که بتوانید قسمت داخلی جاروبرقی خود را تمیز کنید. از مسواك تميز كننده استفاده كنيد ، با مسواك زدن به حالت رو به پایین از شر زباله هایی که مدت هاست درون جاروبرقی شما لانه کردند،خلاص شوید. و با يك پارچه ميكروفيبر خشك آنرا پاک کنید. اگر چیزی در جاروبرقی شما گیر کرده باشد ، می توانید از قوطی هوای فشرده شده خود استفاده کنید.

مرحله 3: تمیز کردن سری مکنده جاروبرقی

تعداد زیادی مو و آشغال می تواند در سری مکنده جاروبرقی شما گیر بیفتد ، و این باعث می شود که موهای آن نتواند آشغال ها  را از فرش بیرون بکشد. روند تمیز کردن این کار همان خواهد بود که غلتک را تمیز کنید

به راحتی کافی است  قیچی خود را برداشته و موهای زائد را از بین ببرید ، مراقب باشید که موها را نبرید. سپس موها را با دست خود بکشید و هرگونه بقایای باقی مانده را با مسواک تمیز کنید.

مرحله 4: تمیز کردن اتصالات جاروبرقی

تمیز کردن وسایل جانبی بسیار آسان است – فقط کافی است یک سینک یا سطل را با آب گرم و حدود یک قاشق چای خوری صابون را باهم مخلوط کنید و وسایل را درون آن بریزید.برای هر نوع اتصال که مو در آن گیر کرده باشد می توانید از مسواک تمیز کننده خود برای پاک کردن آن استفاده کنید.

هنگامی که اتصالات شما خوب و تمیز باشد ، آنها را بشویید و صاف کنید تا حداقل 24 ساعت خشک شود.

از نظر اینکه چند بار باید جاروبرقی خود را تمیز کنید ، احتمالاً باید حداقل هر سه ماه یکبار فیلتر خود را تمیز کنید. این امر باعث می شود جاروبرقی شما به طور موثری تمیز شود و مدت زمان لازم برای سالم ماندن جاروبرقی بیشتر میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *