نظافت

چگونه کمد لباس را مرتب کنید ؟

مرتب کردن کمد لباس | نظافتچی

تمیز کردن کمد لباس  یکی از سخت ترین کارهای نظافتی است.وقتی در کمدتان را باز می کنید چه احساسی دارید؟ آیا کمد شما همیشه شلخته و بهم ریخته است و حوصله مرتب کردن آن را ندارید یا اینکه همیشه کمدتان مرتب است؟ تاکنون به این موضوع دقت کرده اید که وقتی کمدی مرتب دارید انرژی بیشتر و احساس آرامیش بیشتری می کنید نسبت به زمانی که کمدتان بهم ریخته خواهد بود پس به شما توصیه می کنیم که حتما اطرافتان را مرتب نگه دارید . اگر میخواهید لباس های مورد علاقه تان را گم نکنید و مرتب کردن اتاق و کمدتان برایتان جذابیت داشته باشد, در ادامه با ما همراه باشید .گاهی داشتن فرزند کوچک باعث می شود،که شما سخت به این کارها برسید،ما به شما نیز نگهدار کودک در منزل را توصیه می کنیم تا به کارهایتان با خیال راحت برسید
چگونه کمد لباس را مرتب کنید ؟
تمیز کردن کمد لباس  باعث می شود  که کمدتان مرتب باشد مسلما هر لباسی را که بخواهید به سرعت پیدا می کنید و در زمان خود صرفه جویی خواهید کرد در این صورت همیشه جای جوراب , سویشرت و پیراهن های اداری یا تیشرت را می دانید . البته ناگفته نماند که نحوه مرتب کردن کمد لباس , به فضایی که در اختیار دارید نیز بستگی دارد با این حال برای مرتب کردن سریع تر کمدها می توانید از موارد زیر استفاده کنید :
• ممکن است برای یک سری از افراد مرتب کردن کمد و اتاق یا حتی نظافت منزل برایشان مشکل و باعث اذیت آنان گردد ولی برخلاف اینگونه افراد نیز کسانی هستند که از مرتب کردن و نظافت منزل لذت می برند . بااین حال برای اینکه از نظافت منزل خود و انجام کارهای شخصیتان جذابیت داشته باشد و خسته نشوید , ما به شما توصیه می کنیم که حتما در زمان انجام کارتان به موزیک دلخواهی گوش دهید یا هر از گاهی در زمان انجام کار نرمش کنید تا بدنتان خسته نشود . برای خانم های عزیزی که در منزل مشغول به کار هستند هم میتوانند آرایش کنند یا موهای خود را به هر شکلی که دوست دارند ببند تا انرژی بیشتر و مثبتی داشته باشند در اینصورت کارهای منزل برای هریک از ما آسان و خوشایند خواهد بود.
• تمام وسایل اضافه و لباس های خود را از کمد در بیاورید و داخل کمدتان را تمیز کنید. بهتر است از لباس هایی که استفاده نمی کنید یا کوتاه و تنگ شده است را در کمد قرار ندهید تا فضای بیشتری برای مرتب کردن و جا دادن لباس ها داشته باشید. یک پیشنهاد جالب داریم که میتوانید این لباس هایی که کمتر استفاده کرده اید یا لباسی را خریه اید ولی نپوشیده اید را به دیگران بدهید تا آنان استفاده کنند بااین کار باعث خوشحال کردن اطرافیانتان خواهید شد .
• هر یک از افراد در فصول مختلف لباس مختص آن فصل را استفاده م یکنند پس بهتر است که لباس هر فصلی را در جایی مخصوص قرار دهید تا جلوی دست و پای شما و از همه مهم تر باعث شلوغی کمدتان نشوند.
• لباس های هر محلی را جدا بگذارید به عبارت دیگر لباس های خانگی و مهمانی و اداری را در به صورت جداگانه در کمد قرار دهید.
• هر لباس را در محل خود قرار دهید تا کمد و اتاقتان بهم ریخته نشود.

وسایل مورد نیاز برای مرتب نگه داشتن کمد :
• چوب لباسی
• کاور لباس
• جعبه یا ساک لباس

• چوب لباسی : بعد از شستشو لباس ها حتما آن ها را اتو کنید و با استفاده از یک چوب لباسی آن را در کمد آویزان کنید تا باعث چروک شدن آن ها نشوید . مانتو, شال و روسری , پیراهن و پالتوها را حتما آویزان کنید تا چروک نشوند و در مواقع لزوم با خیال راحت و بدون نیاز به استفاده از اتو لباس را پوشیده و به کارهای مهم و شخصی خود برسید .

• کاور لباس : بعضی از لباس هایی که مناسب فصل نیستند یا کمتر استفاده می کنید مانند لباس مجلسی بهتر است از کاور لباس استفاده کنید تا لباس ها کمتر چروک و دیرتر کهنه شوند.

• جعبه یا ساک لباس : برای مرتب کردن لباس ها به جعبه لباس نیاز دارید . این جعبه یا ساک لباس به صورت پارچه طراحی شده اند و میتوانید برای مرتب نگه داشتن لبس ها از جعبه لباس استفاده کنید.

چند نکته طلایی برای داشتن مرتب ترین خانه در دنیا
1. ازچوب لباسی های چندکاره را یعنی دوتا چوب لباسی را بهم متصل کنید اینطوری جای کمتری در کمدها اشغال می شود.
2. با پیچیدن نخ کاموا به گوشههای چوب لباسی دیگر لباس ها از روی چوب لباسی نمی افتد.
3. کشوی لباس زیرها را با لوله های پی وی سی برش خورده مرتب کنید. این کار کمک می کند که همه لباس زیرها جلوی چشمتان باشد و به راحتی آن ها را انتخاب کنید. با رنگ کردن این لوله ها میتوانید جذابیت چشم گیری به کشوی خود بدهید.
4. چیزهای خیلی ریز را مرتب کنید مثلا بدلیجات و حلقه و آویز را در قالب کاپ کیک قرار دهید این قالب نظم خاص و جذابی به کمد شما هدیه خواهد کرد.
5. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که هر کاغذکادویی را که میبینید و خوشتان می آید میخرید و از همه بدتر نمیدانید که آن ها را در کجای کمد نگه داری کنید ما به شما توصیه میکنیم برای مرتب و سالم نگه داشتن کاغذ کادو آنها را به شکل لوله کنید و در کاور لباس آن ها را آویزان کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *